Ekomonter

Baterie kuchenne

Baterie kuchenne są niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. Dopasowane do stylu pomieszczenia mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny. Krany kuchenne powinny być jednak przede wszystkim funkcjonalne – zapewniają bowiem dostęp do bieżącej wody, potrzebnej do gotowania, a także zmywania naczyń. Dlatego też baterię kuchenną należy wybrać tak, aby odpowiadała potrzebom użytkowników, ważne jest właściwe dopasowanie wysokości, a także innych parametrów. Z racji częstego kontaktu z wodą, dobra bateria kuchenna musi być wykonana z tworzywa odpornego na korozję, co zagwarantuje jej niezawodność na długie lata.

Wyświetlanie 1–18 z 64 wyników

Baterie kuchenne – ścienne i stojące

Bateria kuchenna może być zamontowana w dwojaki sposób – na zlewozmywaku lub na ścianie. Należy pamiętać, że wersja stojąca wymaga zlewozmywaka z odpowiednim otworem, można go także wykonać samodzielnie. Model ścienny zapewnia natomiast ukrycie przyłączy wodociągowych, co jest istotne dla zachowania estetyki pomieszczenia. Ponadto tego rodzaju bateria jest także polecana w małych kuchniach, ponieważ pozwala na wykorzystanie miejsca pod zlewozmywakiem. Tanie baterie kuchenne mogą odznaczać się dobrą jakością wykonania, świetnym tego przykładem są produkty firm Ferro, KFA i Hydroland, dostępne w sklepie Ekomonter.

Bateria do kuchni – jedno- czy dwuuchwytowa?

Niezależnie od rodzaju baterii kuchennej, sklep internetowy Ekomonter oferuje szeroki wybór produktów, a w nim baterie kuchenne jednouchwytowe, które pozwalają na jednoczesną regulację temperatury i ciśnienia wody. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne podczas gotowania. Ponadto, łatwo utrzymać je w czystości, jak w przypadku baterii zlewozmywakowej stojącej Ferro Algeo BAG4, wyróżniającej się prostą formę, pozbawioną zakamarków, w których mógłby zalegać brud. Opcja dwuuchwytowa jest dedykowana fanom klasyki. W jej przypadku trzeba poświęcić więcej czasu na dopasowanie strumienia wody, ale za to cieszy oko swoją prostotą i elegancją. Co więcej, taką baterię kuchenną tanio można nabyć w Ekomonter. Ciekawą opcją są także wyciągane wylewki. Ich zastosowanie pozwala na komfortowe mycie o dalekim zasięgu. W przypadku elementów wyposażenia, takich jak solidna bateria kuchenna – cena wybranego modelu wcale nie musi być wysoka. Produkty Ekomonter zapewniają zakupy na każdą kieszeń.