Ekomonter

Grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe stosowane są powszechnie do ogrzewania pokoi w domach jednorodzinnych, mieszkaniach i budynkach o konkretnym zastosowaniu – np. placówkach publicznych. Zapewniają one efektywne ogrzewanie dzięki płaskiej powierzchni, która sprzyja zachodzeniu zjawiska konwekcji. Najczęściej wykorzystują one konstrukcję stalową – jest to materiał, który zapewnia ciepło oraz dosyć dobre przewodnictwo, co sprzyja efektywności pracy instalacji np. c.o. Grzejnik stalowy płytowy jest chętnie wykorzystywany ze względu na prosty design, wysoką efektywność cieplną, a także dostępność – każdy może nabyć grzejnik płytowy w atrakcyjnej cenie.

Wyświetlanie 1–18 z 60 wyników

Grzejniki stalowe płytowe – ile płyt zapewnia skuteczne ogrzewanie?

Grzejniki płytowe stalowe różnią się od siebie ze względu na typ. Na rynku aktualnie można dostać grzejniki, które możemy podzielić na:

  • Grzejniki jednopłytowe – wykazują się one znakomitą wydajnością. Jedna płyta cieplna może zostać nagrzana do bardzo wysokiej wartości, a jej ciepło w znacznej większości przekazywane jest do pomieszczenia. To rozwiązanie, które sprawdza się niewielkich pomieszczeniach. Dzięki temu, że nie odstają znacznie od ściany, nie przytłaczają i nie zmniejszają pokoju.
  • Grzejniki dwupłytowe – grzejniki dwupłytowe wykazują się mniejszą efektywnością cieplną w przełożeniu na jedną płytę. Dwa grzejniki jednopłytowe generują więcej ciepła niż grzejnik dwupłytowy, o ile mówimy o modelach o tej samej powierzchni. Natomiast zaletą grzejników dwupłytowych jest to, że płyty umieszczone są obok siebie (równolegle), przez co grzejnik ten zajmuje znacznie mniej miejsca.
  • Grzejniki trzypłytowe – tego typu rozwiązania stosowane są w budownictwie przemysłowym i bardzo rzadko podczas wyposażania wnętrz, w których konieczne jest zastosowanie efektywnego ogrzewania na niewielkiej przestrzeni. Efektywność grzewcza jednej płyty w grzejnikach trzypłytowych jest najniższa, jednak łącznie grzejnik tego typu jest w stanie wygenerować najwięcej ciepła w przełożeniu na 1 metr kwadratowy zagospodarowania ściany pomieszczenia.

Grzejniki płytowe – cena topowych rozwiązań nie musi być wysoka

W sklepie Ekomonter znajdziesz szeroki przegląd produktów pozwalających na stworzenie skutecznej instalacji grzewczej. Dysponujemy wszelkimi akcesoriami, zaworami, i popularnymi rozwiązaniami takimi jak grzejniki płytowe stalowe. Cena dostępnych w naszym sklepie rozwiązań jest bardzo atrakcyjna, dbamy o to, by nasi klienci byli w stanie wykonywać profesjonalne, nowoczesne i wydajne instalacje cieplne.

Grzejniki płytowe – cennik topowych rozwiązań

Zaawansowane rozwiązania nie muszą pochłaniać całego budżetu domowego. Niezależnie od tego, czy interesują Cię grzejniki jednopłytowe, dwupłytowe, czy trzypłytowe, w naszej ofercie znajdziesz rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych wnętrz. W naszym sklepie internetowym dostępny wachlarz rozwiązań o specyfikacji dostosowanej do danej przestrzeni. Są to kompletne systemy i instalacje dla profesjonalistów, którym zależy na jakości i trwałości rozwiązań. To jednak nie wszystkie zalety, które posiadają grzejniki stalowe płytowe. Cennik dostosowany jest do potrzeb każdego. Dzięki temu, kupując grzejnik płytowy, cena produktu nie musi rujnować Twoich oszczędności.